Nevšedné ubytovanie v tichu starej fary

ubytovanie_pohlad_ulica

Dom, v ktorom žijeme, donedávna slúžil ako fara tunajšieho evanjelického cirkevného zboru. Bol postavený v roku 1891 na základoch staršej fary z roku 1786. Ako mnohé iné fary, bola i táto  riešená veľkoryso a tak jej interiér pôsobí voľne a vznešene. Fara bola odjakživa miestom, kde bol človek dobrej vôle vítaný. V snahe nadviazať na túto myšlienku ponúkame jednu z izieb pre ubytovanie návštevníkov, ktorí hľadajú aktívny oddych a chcú objavovať krásu hontianskej krajinky .

Ubytovanie poskytujeme v rámci našej domácnosti. Pre ubytovanie slúži hosťovská izba so samostatným vstupom zo spoločnej chodby a je vybavená 2 – lôžkovou posteľou. Spoločne zdieľané priestory v dome sú kuchyňa a kúpelňa s WC. Hostia majú možnosť využívať kuchyňu na prípravu jedál a ako jedáleň. Kúpelňa je vybavená zdvojeným zariadením.

fara_zhora

Hosťovská izba je najzachovalejšou zo všetkých – má pôvodnú drevenú dlážku a stojí tu jediná pôvodná kachľová pec. Izba kedysi slúžila rodine farára ako jedáleň, je priestranná a zároveň  najsvetlejšia zo všetkých v dome. Je zariadená dobovým nábytkom z čias secesie a knižnicou s literatúrou zo začiatku 20. storočia. Knižnicou preto, aby ste sa mohli začítať do novín či kníh ak by počasie nebolo prajné pobytu na vzduchu. Masívne kamenné múry sa starajú o blahodárne ticho. Výdatný spánok Vám doprajú kvalitné matrace a poctivé periny. V izbe je pôvodná elektroinštalácia z 50. rokov, takže si budete môcť na pracovnom stole zapnúť počítač a po zotmení lampu lusknutím otočného spínača z bakelitu. Pre odvážnych romantikov sú k dispozícii petrolejky. Izba je vykurovaná drevom v kachľovej peci sálajúcej príjemné a zdravé teplo. K manželskej posteli je možné poskytnúť prístelok. V izbe je tiež písací stôl pre prípadnú prácu a dobová pohovka pre pohodlné čítanie.

Pre študentov vysokých škôl, ktorí hľadajú ubytovanie za účelom vedeckého výskumu v krajinke poskytujeme výraznú zľavu z ceny za ubytovanie, prístup k internetu a našu knižnicu.

Cyklo turistom ponúkame odborný technický servis a prípadné zapožičanie našich bicyklov pre spoznávanie okolia Beluja. Tunajšie cesty sú veľmi málo frekventované a sú stále neobjaveným rajom pre turistov na kolesách. Ako znalci našej krajinky Vám radi poradíme kam sa vydať na výlet, kde zakúpiť domáce produkty, prípadne nazbierať lesné plody či bylinky.

web_bike

unesco_baner